12 vjet burg për kosovarin Hysen. T, ngarkohet për 3 sulme brutale ndaj grave në Gjermani

0

Pas tre sulmeve brutale ndaj grave, Gjykata e Qarkut në Dortmund të Gjermani dënoi të pandehurin Hysen T. me dymbëdhjetë vjet burg.

I pandehuri Hysen T. (33) e mori vendimin në mënyrë të qetë, raporton Bild.

Personi në fjalë u dënua për përdhunim, grabitje dhe lëndim i rrezikshëm trupor. Sipas vendimit, në dhjetor të vitit të kaluar, kosovari ndoqi dy gra gjatë natës brenda disa ditësh në shtëpi dhe më pas i sulmoi ato brutalisht.

Njëra nga viktimat pësoi dëmtime të shumta dhe thyerje të eshtrave në fytyrë nga goditjet e mëdha. Mjeku i urgjencës, i cili ishte i pari që arriti në vendin e ngjarjes, u përlot teksa dha dëshmi në gjykatë. Mjeku u tha gjyqtarëve se kishte frikë se gruaja mund të vdiste.

Për shkak se fytyra e viktimës ishte e dëmtuar keq, ajo me siguri nuk do të ishte në gjendje të fuste një tub ventilimi në këtë rast. Pasi burri u arrestua, policia ishte në gjendje të provonte një krim tjetër nga 2016.

Njëra nga viktimat i ishte drejtuar vetë të pandehurit përsëri pas lutjes së avokatit të saj.

“Ju duhet të lumturoheni që ne gratë duam vetëm drejtësi – jo hakmarrje,” tha ajo. Vendimi nuk është ende ligjërisht i detyrueshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu