Parashikimi: Nisma s’do ta kalojë pragun në zgjedhjet e reja

0

Nisma bashkë me AKR-në dhe Partinë e Drejtësisë arritën të kalojnë pragun për të hyrë në Kuvend vetëm pas vendimeve të PZAP-së për të mos i përfshirë në rezultatin final votat e ardhura nga Serbia, si dhe për shkak të rinumërimit të pjesës më të madhe të vendvotimeve.

Nisma problem me pragun do të ketë edhe këto zgjedhje të reja, sipas statistikave të UBO Consulting, njofton Klan Kosova.

Sipas parashikimeve, Nisma do të jetë 3.5 për qind të votave në zgjedhje – pamjaftueshëm për t’u bërë parti parlamentare.

Megjithatë, është përfolur për një koalicion të mundshëm mes PDK-së dhe Nismës, por asnjëra parti nuk kanë dhënë deklaratë zyrtare nëse kjo qëndron.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu