DELE ALLI PRITET TË JETË TRANSFERIMI I PARË I POCHETTINOS

0

Mauricio Pochettino do ta bëjë Dele Allin transferimin e parë, nëse ai e merr kreun e Paris Saint-Germain, raporton “The Sun”.

Alli ka qenë lojtarë kyç nën urdhrat e argjentinasit tek Tottenhami, por tani nuk është më në planet e teknikut Jose Mourinho.

24 vjeçari anglez ka bërë vetëm katër paraqitje për Tottenham Hotspur këtë edicion, dhe pritet të largohet nga skuadra angleze me fillim të merkatos dimërore, në janar të vitit 2021.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu