I riu vjedh në mënyrë tinëzare një iPhone 11 Pro Max në një mobishop në Prishtinë

0

Dje rreth orës 18 e 30 në një dyqan të mobishopave në Prishtinë, është vjedhur një telefon iPhone 11 Pro Max.

Në pamjet e publikuara nga Metro nga kamera e një mobishopi në Prishtinë, bëhet e ditur se mbrëmë rreth orës 18:30 në lagjen Ulpianë në Prishtinë është vjedhur një telefon mjaft i kushtueshëm, iPhone 11 Pro Max

Pamjet që janë siguruar nga kamerat e sigurisë, shfaqin personin që e zgjatë dorën dhe e merr e më pas e fut në xhep telefonin me ngjyrë të gjelbër.

Pronari i lokalit ka kërkuar që të gjithë pronarët e bizneseve të jenë vigjilent dhe të kenë kujdes nga personat që vjedhin.

Tutje ai ka kërkuar se kushdo që ka informacion rreth personit në fjalë, të lajmërojë Policinë e Kosovës.

Më poshtë keni videon nga vjedhja.
https://video.gjirafa.com/vjedhja-telefonit-mp4

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu