Pamje të frikshme të aksidentit fatal në Arllat të Drenasit

0

Një person ka vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur mes katër veturave në fshatin Arrlat në rrugën rajonale për Malishevë.

Zëdhënësja e policisë së Kosovës, Flora Ahmeti ka dhënë detaje për Express duke njogtuar se ekipi mjekësor e ka konstatuar vdekjen e viktimës ndërsa janë lënduar edhe shtatë persona të tjerë.

“Rreth orës 20:30, në rrugën Arllat -Malishevë , ka ndodhë një aksident trafiku ku kanë qenë të përfshira 4 automjete. Bazuar në të dhënat e deritanishme, si pasojë e aksidentit janë lënduar shtatë persona. Njëri nga personat e lënduar nuk ka arritë të përballoj plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Personat e tjerë janë dërguar për tretman mjekësor ndërkohë që me hetimin e rastit po merren hetuesit rajonal të komunikacionit rrugor”, ka thënë Ahmeti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu