Dy orë pritje në Merdare për ta kaluar kufirin

0

Dy orë po presin mërgimtarët për ta kaluar kufirin në Merdare.

Të dhënat e fundit të përditësuara nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar tregojnë se kolona në pikën e kalimit kufitar në Merdare është e gjatë 700 meta.

Ndërsa pikat tjera kufitare janë të lira për qarkullim dhe se maksimumi i pritjes është 15 minuta te Dheu i Bardhë ndërsa më pak se pesë minuta në pikat tjera.

Mërgimtarët po kthehen në vendet ku ata jetojnë edhe nëpërmjet Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”.

Vetëm sot rreth 20 aeroplanë pritet të ngritën nga Prishtina.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu