KURTI: KUR RREZIKOHET DEMOKRACIA NË AMERIKË, BOTA NUK ËSHTË MË E SIGURT

0

Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka folur pas zhvillimeve të fundit në SHBA. Ai në një postim në Twitter ka thënë se kur demokracia në SHBA kërcënohet, atëherë e gjithë bota nuk është e sigurtë.

“Kur demokracia në Amerikë kërcënohet, bota nuk është më e sigurtë”, shkroi ai.

“Njerëzit e Kosovës i kanë përcjellë me shqetësim thttps://twitter.com/albinkurti/status/1347249776891473929?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1347249776891473929%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Faktivpress.com%2Fkurti-kur-rrezikohet-demokracia-ne-amerike-bota-nuk-eshte-me-e-sigurt%2Fë madh skenat trishtuese në Capitol Hill dhe ne bëjmë thirrje për transferim paqësor të pushtetit duke respektuar vullnetin e popullit amerikan, e jo dhunë nga ekstremistët e së djathtës”, shtoi ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu