Shiu i madh, përmbytet ferma e pulave në Arllat

0

Dje dhe sot reshjet e shiut kanë shkaktuar dëme në disa qytete të Kosovës.

Në disa fotografi shihet se si është përmbytur ferma e pulave në fshatin Arllat të Drenasit

Komuna e Gjakovës tashmë ka vënë në dispozicion edhe numrin emergjent për shkak të situatës me reshjet e mëdha të shiut.

Me përmbytje është duke u ballafaquar edhe qyteti i Malishevës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu