Mediet ndërkombëtare shkruajnë për asfaltin e prishur në Sferkë

0

Medie e njohur Irish Times, ka përmendur asfaltin e “thyer” në Sferkë të Malishevës dhe e ka zgjedhur ndër imazhet më mbresëlënëse në botë të bëra gjatë këtij vikendi.

“Dy burra kalojnë nëpër pllaka asfalti të shpërndara në tokë ndërsa rruga u shemb për shkak të përmbytjeve të mëdha në fshatin Sferke, Kosovë. Fotografitë: Armend Nimani / AFP përmes Getty Images”, shkruan Irish Times dhe duke i bashkangjitur këtë foto.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu