Parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme

0

Parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme është ky më poshtë.10.01 – Ftohtë, kryesisht vranët dhe me shi.

Herë herë me reshje më intensive shiu të përziera edhe me borë, vende-vende edhe shi i akullt.Vende-vende reshjet mund të jenë më intensive.11.01 – Kryesisht me vransira, herët në mëngjes me reshje bore. Në mbrëmje me shi dhe borë.

12.01 – Kryesisht me vransira. Kohëpaskohe me mundësi për reshje lokale shiu e në mbrëmje bore.13.01 – Vransira dhe intervale me diell, në mbrëmje me mundësi për rrebeshe të shkurta bore.Temperaturat e ajrit pësojnë një rënie pak nën vlera mesatare, me minimale që lëvizin nga -2C deri 0C, e maksimale ndërmjet 1C dhe 3C.Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga verilindja 2-7m/s.

Shtypja atmosferike në rritje të shtunën, më pas gradualisht në rënie.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu