Bie niveli i reshjeve

0

Cikloni i fuqishëm i cili na solli dhe ende po sjell reshje mjaft të dendura atmosferike tani është në kulmin e tij dhe nesër pritet të dobësohet mbi rajonin tonë.

Pra reshjet e fuqishme në këto çaste mund të vazhdojnë edhe disa orë dhe pastaj pritet që niveli i reshjeve të bie në intensitet, ndërsa nesër gjatë ditës në Kosovë pritet të reshjet të pushojnë në tërësi dhe ky është lajm i mirë për rajonet e rrezikuara nga përmbytjet, megjithatë të shpresojmë që reshjet e sontme të kalojnë me sa më pak dëme eventuale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu