Profesori universitar, Ardian Gola i bashkohet Vetëvendosjes

0

Që nga shpallja e zgjedhjeve të përgjithshme të 14 shkurtit, veçse kanë filluar aderimet e para nëpër partitë politike.

Analisti dhe sociologu, Ardian Gola tashmë ka zyrtarizuar kalimin e tij në Lëvizjen Vetëvendosje.

Aderimi i tij në VV u bë i ditur nga lideri, Albin Kurti, i cili tha se e ka ditur që një ditë rrugët e tyre do të pikëprehen.

“Mirë se erdhe Ardian”, tha ndër të tjerash Kurti.

Postimi i plotë:

Ardian Gola është prej atyre profesorëve, të cilët nuk mjaftohen me rehatinë e kolltuqeve akademike. Ai nuk ka qëndruar indiferent ndaj padrejtësive të shumta të pushtetit të korruptuar. Përkundrazi, luftën e pakompromis për drejtësi Gola e ka zhvilluar përmes angazhimit të tij publik si kritik social. Gjithnjë e kemi ditur se rrugët tona një ditë do të pikëprehen.

Mirë se erdhe Ardian!.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu