Jep dorëheqje Florent Hasani dhe disa anëtar të tjerë të rinisë së NISMA’s në Vushtrri

0

Kryetari i Rinisë së NISMA’s në Vushtrri, Florent Hasani dhe anëtar të tjerë të kryesisë së rinisë, kanë dhënë dorëhqeje nga NISMA Socialdemokrate.

Këtë e ka bërë të ditur Florent Hasani në profilin e tij zyrtar në facebook.

Ky është postimi i plotë:
“NJOFTIM
Përmes këtij postimi unë Florent Hasani në cilësinë e Kryetarit të Rinisë së Nismas Socialdemokrate dega në Vushtrri së bashku me kryesinë e rinisë përkatësisht Nënkryetarin e rinisë Valmir Haradinaj dhe Sekretarin Organizativ të rinisë Arbër Hoxha japim dorëheqje nga të gjitha aktivitetet politike në këtë subjekt politik.
Të nderuar dhe shumë të dashur familjarë, miq dhe ju shokë e shoqe ne ju falemderojmë shumë për përkrahjen e pa kursyer që keni dhënë për tri vite rresht gjatë rrugtimit tonë në këtë subjekt politik, ku ne kemi bërë aktivitete rinore , politike , kulturore e shumë aktivitete të tjera përkunder mungeses së përkrahjes nga subjekti ynë politik, kemi bërë shtrirjen e strukturave rinore ku në secilen nendegë kemi pasur përfaqsusein e saj.
Nga pamundesia e hapsirës për të vepruar e zhvilluar aktivitetet tona në këtë subject, gjendemi para kësaj situate, dhe duke ndjerë përgjegjësi për secilin anëtarë të rinisë në degë e në veqanti strukturën tonë rinore kemi ardhur në përfundim se dorëheqja është akti më i duhur për neve si kryesi dhe aktivitetet e rinisë në degë.
Me Respekt
· Krytari i rinisë: Florent Hasani
· Nenkryetari e rinisë: Valmir Haradinaj dhe
· Sekretari Organizativ i rinisë: Arbër Hoxha
Dt: 13.01.2021, Vushtrri.”
https://www.facebook.com/florent.hasani.5076/posts/757987458461100?__cft__[0]=AZUFzM4qolNmjKDVdhBGGGEUXWQZuNsSQip43RA_xQG5Oh4dGUEPVnKSUCaLHERiUIkk2akq3t8EBMDKFOFw2K9wbDSQousxQF1wNhLkA8OfMKlxXsRxFtBHWY-ab6sSCn0&__tn__=%2CO%2CP-R

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu