Ish-ministri i Tregtisë nuk do të kandidojë për deputet, kjo është arsyeja

0

Ish-ministri i Tregtisë, njëherësh anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bajram Hasani ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Hasani ka thënë që këtë vendim e ka marrë për arsye personale.

Ai ka shprehur mbështetjen e tij që lideri i AAK’së të jetë president.

“Pas shumë pyetjeve e mesazheve që kam marrë, e ndjej për obligim të ju njoftojë se nuk do të jem pjesë e garës për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit. Vendimi është krejtësisht personal. Por unë vazhdoj të jem pjesë e AAK-së dhe do t’i mbështesë bashkëpartiakët e mi. Me Ramushin president, ditë të mira e presin Kosovën!”, ka shkruar Hasani në “Facebook”.
https://www.facebook.com/bajram.hasani1982/posts/3955360387830150

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu