Ky është moti që do të mbretërojë në ditën e dytë të vikendit

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën pritet të jetë mot i vranët dhe diku edhe me reshje të dobëta bore.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius ndërsa ato maksimalet nga -4 deri në -2. Është parashikuar që do të fryjë erë nga verilindja, me shpejtësi 1-7 m/s.

Temperaturat e ulëta do të vazhdojnë të mbretërojnë në vendin tonë edhe në ditët në fillim të javës që vjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu