Lista “Vjosa” me 14 kandidatë në listën e VV-së

0

niciativa qytetare e Vjosa Osmanit do të përfaqësohet me 14 kandidatë në listën e Vetëvendosjes për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Osmani, që është kryetare e Kuvendit dhe ushtruese e detyrës së presidentes, para dy ditësh firmosi marrëveshje me liderin e VV-së, Albin Kurti, që të garojnë bashkë në këto zgjedhje.

Osmani si bartëse e listës së LDK-së në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, ishte e dyta më e votuara në Kosovë pas Kurtit.

Por më pas, marrëdhëniet e saj me LDK-në u ftohen deri në atë pikë, sa partia mori vendim ta shkarkojë nga pozita e nënkryetares.

Sipas asaj që është prezantuar, Vjosa Osmani garon për t’u bërë presidente, kurse Kurti kryeministër.

Përfaqësuesit e “Vjosës” në listën e VV-së:

2. Vjosa Osmani
8. Donika Gervalla
16. Haxhi Avdyli
24 Faton Peci
33. Doarsa Kica
40. Burim Karameta
48. Jeta Statovci
56. Rrustem Leti
64. Nasuf Bejta
72. Ekrem Mustafa
80. Gresa Bytyqi
88. Blerim Gashani
96. Leonora Sfarqa
104. Nita Bakalli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu