122 vjetorin e themelimit të Lidhjes së Pejës, Haradinaj citon Haxhi Zekën

0

Kandidati për president, Ramush Haradinaj citon Haxhi Zekën: Po majt besën nërmjet vedit s’ka ç’na ban krajli as mbreti

Këtë citim, Haradinaj e ka bërë në 122 vjetorin e themelimit të Lidhjës së Pejës.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj është shprehur mirënjohës për Haxhi Zekën dhe atdhetarët që ishin themelues të Lidhjes së Pejës.

“Përjetësisht mirënjohës Haxhi Zekës dhe atdhetarëve themelues të Lidhjes së Pejës”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë:

“Ta mani besën

siç e kemi pasë,

Po majt besën

nërmjet vedit

S’ka ç’na ban

krajli as mbreti…”

Përjetësisht mirënjohës Haxhi Zekës dhe atdhetarëve themelues të Lidhjes së Pejës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu