Kërkohet mbështetje financiare për ish-ushtarin e UÇK-së Shpëtim Heta – i duhen 70 mijë euro për kurim në Turqi

0

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adnan Hyseni, përmes një video-incizimi të publikuar në rrjetin social Facebook, ka kërkuar ndihmë financiare për shërimin e Shpëtim Hetës.

Shpëtim Heta nga Drenasi, ish-ushtar i Brigadën 113 Mujë Krasniqi (Kapuçi), është invalid i luftës së UÇK-së, i plagosur me 21 mars 1999, me shkallë 70 për qind invaliditeti – gjithashtu është me mbetje plumbash në kokë.

Për shërimin e tij në Turqi duhen një shumë prej 70 mijë eurove.

Shpëtimi tani është edhe me dëmtim të rëndë të mëlçisë (CEROZ) i diagnostikuar me “ Cirrhosis Hepatis Decompensatum Autoimuna”.

Raiffeisen Bank – numri i llogarisë: 1501070000566263

SWIFT CODE: RBKOXKPR
Po ashtu, MoneyGram dhe WesternUnion në emër të nënës së tij, Fanë Heta.
SMS në Vala në nr. 55049

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu