MOTI NË KOSOVË

0

Gjatë ditës së sotme do të ketë reshje të shiut e të cilat do të vazhdojnë edhe të dielën, e që paralajmërohen edhe përmbytje në disa zona të Kosovës.

Ndërsa nga e hëna në Kosovë pritet të mbajë mot i ftohtë dhe me borë.

Gjatë ditës së sotme në vend do të mbajë mot me vranësira e që pasdite do të ketë mot edhe reshje të shiut.

Temperaturat e ajrit në fundjavë mbesin të larta, e javën e ardhshme në rënie. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 gradë Celsius deri në -5 gradë Celsius. Ndërsa javën që do të ketë erë që e cila do të fryjë mesatarisht e fuqishme nga juglindja 7-14m/s, e ditën e hënë herë-herë edhe deri në 20m/s (72km/h).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu