Peci i përgjigjet Mustafës: Isë, të është ndalë ora politike

0

Nga kampi i Vjosa Osmanit i kanë reaguar kreut të LDK-së, Isa Mustafa, pasi që ky i fundit tha se u.d i presidentit po bën shkelje dhe se sjellja e saj është kërcënim për zgjedhje.

Me anë të një postimi në Facebook, këshilltari i Vjosa Osmanit, njëherit kandidat për deputet, Faton Peci, ka thënë se Isa Mustafa ka synuar dhe ëndërron ta marrë postin e presidentit me pazare politike, shkruan lajmi.net.

“Për fatin e mirë të Kosovës janë qytetarët ata që do të vendosin me votën e tyre se kush do të jetë president e kush kryeministër i ardhshëm i Kosovës. Koha e skemave të manipulimit, diferencimit dhe marrjes së pozicioneve përmes devijimit të vullnetit qytetar tashmë ka marrë fund. Prandaj, mendimi juaj dhe pesha juaj politike për ta përcaktuar se kush do të jetë president dhe kryeministër i takon së kaluarës. E kuptoj ndjesinë tënde. Më mirë do të ishe ndi nën kryetarllëkun e ish-presidentit Thaçi, por ç’të bëjmë, nuk është më”, ka shkruar ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu