PARASHIKIMI I MOTIT GJATË VIKENDIT NË KOSOVË

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se si parashihet të jetë moti këtë vikend.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e diell parashihen të shoqërohen me reshje lokale shiu”, thuhet në njoftim.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-5m/s.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu