Dërgohen 100 mijë teste për COVID-19 në IKShPK

0

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se në Ikshpk janë dërguar 100 mijë teste PCR.

“Kemi sjellë 100 mijë teste PCR për të forcuar kapacitetet dhe për të vazhduar testimin në masë ashtu siç kemi premtuar”.

“Përveç kësaj, janë edhe 16 ventilatorë të cilët janë dërguar në QKUK”, ka thënë Zemaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu