Vetëvendosje gjobitet me 2 mijë euro për tubimin hapës të fushatës

0

Inspekcioni i Komunës së Prishtinës e ka gjobitur Lëvizjen Vetëvendosje me 2 mijë euro për tubimin e hapjes së fushatës.

Lajmi u bë i ditur nga drejtori i Inspekcionit në Prishtinë Adonis Tahiri.

“Askush mbi ligjin! Shkelje e vendimit nr. 09/58 të Qeverisë së Kosovës (dt.14.01.2021), pikat 24 dhe 25, si dhe Ligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemise. 2000 euro gjobë, sipas nenit 25.1 të ligjit në fjalë!”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu