Rriten shifrat e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

0

Mëngjesin e sotëm ka pasur sërish fluks në spitalin Infektiv në Shqipëri.

Skaneri te “Shefqet Ndroqi” vijon të jetë jashtë funksionit dhe për pasojë pacientët sillen te COVID-1. Mëngjesin e sotëm kanë mbërritur 6 ambulanca në ambientet e spitalit Infektiv, raporton abcnews.al.

Poashtu, në Infektiv është rritur numri i pacientëve që kërkojnë hospitalizim. Kujtojmë se prej dy ditësh numri i raportuar i infektimeve ditore, që bëhet nga Ministria e Shëndetësisë e ka kaluar shifrën e 1 mijë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu