Elektorati i Nismës po kthet në PDK

0

Uran Ismaili, kandidat i PDK-së për deputet thotë se elektorati i Nismës Socialdemokrate të Fatmir Limajt po kthehet në PDK.

Në Pressing ai ka treguar se pse PDK nuk pranoi një koalicion parazgjedhor me këtë parti.

“Nuk kemi pasur disponim, ka pasur negociata dhe nuk është arrit marrëveshja’, theksoi Ismaili.

“Nisma ka bërë kalkulime të gabuara. Janë duke e humb elektoratin sepse njerëzit po e shohin se ata deshën të bëhen me PDK’në e tash po e shajnë PDK’në. Çfarë logjike është kjo?”, theksoi ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu