Inter apo Juventus? Sonte gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Italisë

0

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Italisë mes Juventusit dhe Interit.

Ndeshja fillon nga ora 20:45.

Takimin e parë e fitoi ekipi i Andrea Pirlos me rezultat 2:1, me dy golat e shënuar nga Cristiano Ronaldo.

Trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Juventus: Buffon; Cuadrado, Demiral, De Ligt, Danilo; Bentancur, Rabiot, Chiesa, McKennie; Kulusevski, Ronaldo.

Inter: Handanovic; de Vrij, Skriniar, Bastoni; Hakimi, Perisic, Brozovic, Barella, Eriksen; Lukaku, Martinez
Skuadra e cila kalon në finale do të përballet ose me Atalantan ose me Napolin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu