Juventusi mund ta transferojë Milikun për 12 milionë euro

0

Sulmuesi polak Arkadiusz Milik ka gjasa të mëdha që këtë verë të transferohet te skuadra e Juventusit. Në fakt, e përditshmja franceze “L’Equipe” ka shkruar të premten se Milik ka një klauzolë në kontratën e tij, që i lejon të largohet nga Marseille në fund të sezonit për vetëm 12 milionë euro.

Te Juventusi ka kohë që po e monitorojnë situatën e Milikut, i cili po shihet si përforcim i duhur për sulmin në sezonin e ri. Milik në janar të këtij viti iu bashkua Marseillet nga Napoli dhe me ekipin francez, ai ka shënuar katër gola në tetë paraqitje në të gjitha garat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu