“Vaksina nuk shkakton infertilitet”/ MSh-ja publikon video senziblizuese për vaksinim

0

Gjinekologu kosovar, Memli Morina ka hedhur poshtë lajmet e rreme në lidhje me vaksinën anti-Covid 19.

Në një video të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, mjeku Morina tregon se vaksina nuk shkakton infertilitet dhe nuk rrezikon foshnjën, gjersa nëna është shtatëzënë.

Gjithashtu ai ka thënë se vaksina nuk rrezikon fëmijën që ushqehet me qumësht gjiri.
blob:https://www.facebook.com/76abf8fd-37fc-463b-ab3a-33fd4f5ea632

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu