REZULTATET E VOTAVE ME KUSHT PËR GJAKOVË, DRENAS, KAMENICË DHE VUSHTRRI

0

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar procesi i numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta të rundit të dytë.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tha se janë konfirmuar 9,313 vota me kusht, ndërsa janë refuzuar 990.

Këto janë rezultatet e disa prej komunave:

Gjakovë: Ardian Gjini nga AAK 479 vota, Mimoza Kusari nga LVV 403 vota.

Drenas: Ramiz LLadrovci nga PDK 307 vota, Driton Ajazi nga DD 233 vota.

Kamenicë: Qëndron Kastrati nga PSD 113, Kadri Rahimaj nga LVV 136 vota.

Vushtrri: Xhafer Tahiri nga LDK 176 vota, Ferit Idrizi nga PDK 232 vota.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu