Sunday, September 26, 2021

Kosova pa domen interneti, flet koordinatori për siguri kibernetike Zafir Berisha

Kosova është i vetmi vend që nuk e ka të definuar domenin e vetë të internetit. Sipas ekspertëve të IT’së por edhe përfaqësuesve të...

Lajm i mirë për përdoruesit e WhatsApp, bëhet si Snapchat

Aplikacioni WhatsAp po punon për një veçori sekrete të vetëshkatërrimit, që fshin fotot dhe videot nga telefoni i marrësit. Normalisht do të duhej ta bënit...

A mbaron shpejt bateria e telefonit tuaj? Ja se kush e shpenzon më së...

Shumica e përbërësve të telefonit tuaj konsumojnë energji të baterisë në një mënyrë apo në një tjetër. Sidoqoftë, disa prej tyre janë më të...

ELON MUSK LË PRAPA ZUCKERBERGUN, BËHET PERSONI I TRETË MË I PASUR NË BOTË

Pasuria e Elon Muskut tani ka arritur në 115 miliardë dollarë, duke e lënë prapa themeluesin e Facebookut, Mark Zuckerberg, sipas të dhënave nga...

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Daut Haradinaj: Nuk do të ketë lagje as fshat pa transport publik, plani i...

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj i ftuar në një debat televiziv ka thënë se për shkak të moszbatimit të planit të mobilitetit,...

MIG-ët serbë fluturojnë sërish afër territorit të Kosovës

Aeroplanët luftarakë “MIG” që i takojnë ushtrisë serbe kanë fluturuar edhe sot afër territorit të Kosovës. Ekipi i Klan Kosovës ka realizuar pamje ku shihen...

Usyk e mund Joshuan dhe shpallet kampion bote

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka arritur ta mposht Anthony Joshuan dhe të shpallet kampion bote në peshat e rënda në kategoritë WBA, IBF dhe...