Monday, September 20, 2021

Albert Krasniqi varroset sot në orën 15:00

Albert Krasniqi, i cili u vra një ditë më parë dhe i dyshuari i vrasjes është babai i tij, do të varroset sot në...

Komuna e Prishtinës hap thirrjen publike për ndarjen e subvencioneve për artistët e pavarur...

Komuna e Prishtinës hap aplikimin për artistët e pavarur të goditur nga pandemia. Javë më parë, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur...

KOMUNA E PRISHTINËS DO TË NDAJË 170 MIJË EURO PËR PROJEKTET E KULTURËS

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se është marrë vendimi për ndarjen e 170...

Lajm i zi, vdes nga koronavirusi aktori i njohur shqiptar

Arti shqiptar sot ka humbur njërën nga ftyrat më të ndritura të artit. Aktori i mirënjohur i humorit, Koço Devole, është ndarë nga jeta në...

Ismail Kadare nuk e fitoi çmimin Nobel për Letërsi

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare sërish nuk ka mundur të fitojë, pavarësisht se ishte i nominuar për këtë çmim. Poetja amerikane Louise Glück ka fituar Çmimi...

NJIHUNI ME AKTORIN SHQIPTAR I CILI ËSHTË “KUNATI” I SULEJMANIT TË MADHËRISHËM

Luran Ahmeti është aktori shqiptar i cili ka luajtur në një nga serialet më të ndjekur të të gjitha kohërave, si “Sulejmani i Madhërishëm”. Luaran...

Nesër në Prishtinë hapet Panairi i “Librit të vjetër, të rrallë dhe të përdorur”

Nesër (e premte), në oborrin e Institutit të Albanologjisë në Prishtinë, nën masa të rrepta dhe rekomandime të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të...

​ADEM MIKULLOVCI VARROSET SOT NË ORA 16:00

Artisti Adem Mikullovci do të varroset sot në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. Ndërsa nga ora 10:00 në Teatrin Kombëtar kanë filluar...

VDES AKTORI ADEM MIKULLOVCI

Sot në orët e para të 15 shtatroit ka vdekur aktori i njohur kosovar, Adem Mikullovci. Lajmin e ka bërë të ditur gruaja e...

Organizata ‘Culturat’ me libër për 21 policët e rënë në detyrë

Organizata Joqeveritare “CULTURAT”, në Prishtinë, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, të premten, më 4 shtator, në orën 12:00, në Hollin e ekspozitave të...

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Prishtina sërish me më së shumti raste aktive me COVID-19

Kosova vazhdon të përballet me numrin e lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Edhe në raportin e së hënës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Moti sot me vranësira dhe intervale me diell

Mot me vranësira dhe intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së sotme në Kosovë. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius,...

Daut Haradinaj publikon listën për Prishtinën: Listë gjithëpërfshirëse që jep shpresë për kryeqytetin

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka publikuar listën për Asamble në kryeqytet. Ai tha se kjo listë është gjithëpërfshirëse në çdo...