Wednesday, September 22, 2021

Komuna e Prishtinës hap thirrjen publike për ndarjen e subvencioneve për artistët e pavarur...

Komuna e Prishtinës hap aplikimin për artistët e pavarur të goditur nga pandemia. Javë më parë, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur...

Lajm i zi, vdes nga koronavirusi aktori i njohur shqiptar

Arti shqiptar sot ka humbur njërën nga ftyrat më të ndritura të artit. Aktori i mirënjohur i humorit, Koço Devole, është ndarë nga jeta në...

NJIHUNI ME AKTORIN SHQIPTAR I CILI ËSHTË “KUNATI” I SULEJMANIT TË MADHËRISHËM

Luran Ahmeti është aktori shqiptar i cili ka luajtur në një nga serialet më të ndjekur të të gjitha kohërave, si “Sulejmani i Madhërishëm”. Luaran...

​ADEM MIKULLOVCI VARROSET SOT NË ORA 16:00

Artisti Adem Mikullovci do të varroset sot në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. Ndërsa nga ora 10:00 në Teatrin Kombëtar kanë filluar...

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Prishtina sërish me më së shumti raste aktive me COVID-19

Kosova vazhdon të përballet me numrin e lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Edhe në raportin e së hënës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Moti sot me vranësira dhe intervale me diell

Mot me vranësira dhe intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së sotme në Kosovë. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius,...

Daut Haradinaj publikon listën për Prishtinën: Listë gjithëpërfshirëse që jep shpresë për kryeqytetin

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka publikuar listën për Asamble në kryeqytet. Ai tha se kjo listë është gjithëpërfshirëse në çdo...