Sunday, September 26, 2021

KY ËSHTË NJOFTIMI ZYRTAR QË U LËSHUA PAS MBLEDHJES SË KËSHILLIT TË SIGURISË SË...

Kryesuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. “Në mbledhje u shqyrtua situata e sigurisë në...

LAJMI I FUNDIT: PRESIDENTJA OSMANI NDËRPRET VIZITËN NË NJU JORK SHKAKU I ZHVILLIMEVE NË...

Presidentja Vjosa Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork shkaku i zhvillimeve në veri. Siç njofton Presidenca, ajo është nisur për në Prishtinë për shkak të...

Publikohet programi i Daut Haradinajt, synon ndryshimin rrënjësor të Prishtinës

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj po vazhdon të befasojë me fushatën e tij...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë tashmë ka përfunduar, ani se Qeveria e Kosovës nuk e bëri të ditur se kur saktësisht kishte nisur ajo,...

Prishtina sërish me më së shumti raste aktive me COVID-19

Kosova vazhdon të përballet me numrin e lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Edhe në raportin e së hënës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Moti sot me vranësira dhe intervale me diell

Mot me vranësira dhe intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së sotme në Kosovë. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius,...

Daut Haradinaj publikon listën për Prishtinën: Listë gjithëpërfshirëse që jep shpresë për kryeqytetin

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka publikuar listën për Asamble në kryeqytet. Ai tha se kjo listë është gjithëpërfshirëse në çdo...

Ditë e zezë, 36 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Njoftimi i plotë: 29 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e...

TAKIMI EMOCIONUES I IDRIZ MAKOLLIT ME CLARK PAS 22 VITESH, GJENERALI AMERIKAN MEZI MBAN...

Ish-gjenerali i NATO-s që udhëhoqi bombardimet liri-sjellëse për Kosovën, Wesley Clark, këtë të mërkurë ka qëndruar për vizitë në Kosovë. Ushtaraku që për Kosovën ka...

Qeveria e SHBA’së – Serbisë: Nuk e harrojmë vrasjen e vëllezërve Bytyqi, duhet drejtësi...

Nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd kanë thënë se zbardhja e rastit të vrasjes së vëllezërve Bytyqi dhe mbajtja në...

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Daut Haradinaj: Nuk do të ketë lagje as fshat pa transport publik, plani i...

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj i ftuar në një debat televiziv ka thënë se për shkak të moszbatimit të planit të mobilitetit,...

MIG-ët serbë fluturojnë sërish afër territorit të Kosovës

Aeroplanët luftarakë “MIG” që i takojnë ushtrisë serbe kanë fluturuar edhe sot afër territorit të Kosovës. Ekipi i Klan Kosovës ka realizuar pamje ku shihen...

Usyk e mund Joshuan dhe shpallet kampion bote

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka arritur ta mposht Anthony Joshuan dhe të shpallet kampion bote në peshat e rënda në kategoritë WBA, IBF dhe...