Sunday, September 26, 2021

Prishtina sërish me më së shumti raste aktive me COVID-19

Kosova vazhdon të përballet me numrin e lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Edhe në raportin e së hënës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Daut Haradinaj publikon listën për Prishtinën: Listë gjithëpërfshirëse që jep shpresë për kryeqytetin

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka publikuar listën për Asamble në kryeqytet. Ai tha se kjo listë është gjithëpërfshirëse në çdo...

Këta janë emrat e kandidatëve për asamblistë nga radhët e AAK-së për Prishtinë

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka befasuar me përzgjedhjen e kandidatëve për asamblenë komunale...

Parashikimi i motit për javën tjetër

Në fillim të javës mot i nxehtë. Nga e mërkura shi e bubullima dhe rënie e temperaturës, parashikon “Prishtina Weather”. Në ditët e para të...

Policia në aksion, inspektim i rreptë në Prishtinë

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit...

KONTRAKTORË TË KEDS-IT DËMTOJNË GYPIN E UJËSJELLËSIT NË PRISHTINË

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se kontraktorë të KEDS-it në orët e pasdites së sotme, kanë dëmtuar gypin e ujit në rrugën...

Punëtorët e QKMF-së në Prishtinë protestojnë pas sulmit fizik ndaj kolegut të tyre

Sindikata e shëndetësisë e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare kanë protestuar sot pas sulmit fizik të një punonjësi të Qendrës së Mjekësisë Urgjente në...

Merr flakë një veturë në Prishtinë, qytetarët i dalin në ndihmë shoferit

Një veturë ka marrë flakë mëngjesin e së enjtes në rrugën “Robert Doll”, në Prishtinë. Në ndihmë shoferit i kanë ardhur fillimisht nga qytetarët që...

Prishtinë: Shkolla fillore “Faik Konica” kalon në mësimin online

Një numër i shkollave në Prishtinë kanë kaluar në mësimin online si rezultat i rasteve pozitive me COVID-19. Së fundi në skenarin C ka kaluar...

Nesër bllokohen përreth stadiumit “Fadil Vokrri”

Policia e Kosovës ka njoftuar se nesër (e diel) prej orës 07:00,do të ketë bllokim të rrugëve përreth stadiumit “Fadil Vokrri” në kryeqytet, për...

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Daut Haradinaj: Nuk do të ketë lagje as fshat pa transport publik, plani i...

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj i ftuar në një debat televiziv ka thënë se për shkak të moszbatimit të planit të mobilitetit,...

MIG-ët serbë fluturojnë sërish afër territorit të Kosovës

Aeroplanët luftarakë “MIG” që i takojnë ushtrisë serbe kanë fluturuar edhe sot afër territorit të Kosovës. Ekipi i Klan Kosovës ka realizuar pamje ku shihen...

Usyk e mund Joshuan dhe shpallet kampion bote

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka arritur ta mposht Anthony Joshuan dhe të shpallet kampion bote në peshat e rënda në kategoritë WBA, IBF dhe...