Friday, January 21, 2022

“Vaksina nuk shkakton infertilitet”/ MSh-ja publikon video senziblizuese për vaksinim

Gjinekologu kosovar, Memli Morina ka hedhur poshtë lajmet e rreme në lidhje me vaksinën anti-Covid 19. Në një video të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë,...

Rreth 17 mijë vaksina Anti-COVID administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

16 mijë e 841 vaksina Anti-COVID janë administruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas MSH’së, deri...

Ditë e zezë, 36 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Njoftimi i plotë: 29 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e...

Mjeku kosovar, Dr. Jeton Karpuzi: Siguroni vaksinat dhe t’i kthehemi sa ma shpejtë normalitetit

Mjeku kosovar, Dr.Jeton Karpuzi, i ka bërë thirrje qeverisë së Republikës së Kosovës, që t'i sigurojnë vaksinat sa ma shpejtë, në mënyre që të...

Nesër nis vaksinimi i qytetarëve mbi 85 vjeç në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media, ka bërë të ditur se nesër fillon vaksinimi i qytetarëve të moshës mbi 85 vjeç. “Vaksinimi i...

Vaksinohet kundër COVID-19 Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qenë i pari në këtë komunë që e ka marrë vaksinën anti-COVID-19, në shenjë sensibilizimi për vaksinim të...

Çfarë dihet për mpiksjet e gjakut që mendohet se janë të lidhura me vaksinën...

Zyrtarët gjermanë kanë vendosur të kufizojnë përdorimin e vaksinës së coronavirusit të AstraZenecas për të mos iu dhënë njerëzve nën moshën 60 vjeç pasi...

Pfizer: Vaksina jonë është 100 për qind efektive te adoleshentët

Prodhuesi amerikan i vaksinës për Covid-19, Pfizer, ka thënë se vaksina e tij është e sigurt dhe 100 për qind efektive në parandalimin e...

Vitamina C ndihmon trupin në këto mënyra

Limonada është një nga opsionet më të shëndetshme kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një pijeje. Lëngu nga një limon përmban rreth 30 mg vitaminë...

Vitia: Dozat e AstraZeneca do të shpërndahen për 24 mijë qytetarë

Pas nisjes së shpërndarjes së dozave të para antiCOVID, ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka deklaruar se profesionistët shëndetësorë të Klinikës Infektive do t’i...

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aaron Paul Regarding Fancy

5 Advice On Researching Enjoy, Starring Aaron PaulBest recognized as yet for his killer activities in Breaking Bad, you're going to be thrilled to...

Edhe dy muaj pas vdekjes së myftiut Zukorlic, masja nuk i largohet nga varri

Në nëntorin e vitit të kaluar ka vdekur myftiu nga Serbia, Muamer Zukorlic. Edhe pse kanë kaluar dy muaj nga vdekja, macja që Zurkolic...

38 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Ndërmjet 11 e 12 janarit 1984, Rexhep Malaj 33-vjeç, pa u bërë tetë muaj që u lirua nga burgu i rëndë nëntëvjeçar, bashkë me...