Thursday, September 23, 2021

Akil Gjakova shpallet kampion i Evropës

Xhudisti kosovar Akil Gjakova është shpallur kampion i Evropës në xhudo në turneun i cili u zhvillua në Lisbonë të Portugalisë. Në finale Gjakova a...

​Sot zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futsall, përballen Fc Liburni dhe Fc...

Sot do të zhvillohet finalja e Kupës së Republikës së Kosovës në futsall ndërmjet Liburnit dhe Liqenit nga Drenasi. Ndeshja do të zhvillohet në...

TUCHEL NUK DËSHIRON TË LUAJ KUNDËR LIVERPOOLIT NË GJYSMËFINALE

Trajneri i Chelseat, Tomas Tuchel ka folur pas kualifikimit në gjysmëfinalet e Champions League: “Ishte një ndeshje e luftuar dhe e vështirë. Ndoshta nuk ishte...

Juventusi mund ta transferojë Milikun për 12 milionë euro

Sulmuesi polak Arkadiusz Milik ka gjasa të mëdha që këtë verë të transferohet te skuadra e Juventusit. Në fakt, e përditshmja franceze “L’Equipe” ka...

Spanja pritet të luajë me këtë formacion kundër Kosovës

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique, pritet të bëjë ndryshime në formacionin e skuadrës së tij kundër Kosovën në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës...

E KONFIRMON CITY: AGUERO LARGOHET NË FUND TË EDICIONIT

Manchester City ka konfirmuar se qendërsulmuesi Sergio Aguero do largohet në fund të edicionit. Pas plotë një dekade, argjentinasi do largohet nga “Etihad” si golashënuesi...

Nesër bllokohen përreth stadiumit “Fadil Vokrri”

Policia e Kosovës ka njoftuar se nesër (e diel) prej orës 07:00,do të ketë bllokim të rrugëve përreth stadiumit “Fadil Vokrri” në kryeqytet, për...

Nora Gjakova fantastike, mposht austriaken me IPPON

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova vazhdon luftën për medalje në Grand Slamin që po mbahet në Tbilisi të Gjerogjisë. Gjakova në raundin e tretë mposhti me...

BAJRAMI MERR NËNSHTETËSINË SHQIPTARE

Nedim Bajrami është zyrtarisht një shtetas shqiptar dhe do të jetë i gatshëm të luajë më kombëtaren shqiptare në kuadër të sfidave kualifikuese për...

SHKELI RREGULLAT E IZOLIMIT, ARSENAL HETON PËR TATUAZHIN E AUBAMEYANG

Artisti spanjoll i tatuazheve, Alejandro Nicolas Bernal prezantoi pak ditë më parë një tatuazh të bërë në dorën e kapitenit të Arsenalit, Pierre Emenick...

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Prishtina sërish me më së shumti raste aktive me COVID-19

Kosova vazhdon të përballet me numrin e lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Edhe në raportin e së hënës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Moti sot me vranësira dhe intervale me diell

Mot me vranësira dhe intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së sotme në Kosovë. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius,...

Daut Haradinaj publikon listën për Prishtinën: Listë gjithëpërfshirëse që jep shpresë për kryeqytetin

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka publikuar listën për Asamble në kryeqytet. Ai tha se kjo listë është gjithëpërfshirëse në çdo...