Saturday, September 18, 2021

Njihuni me flamurin origjinal të Isa Boletinit: Arsyeja pse shqiponja i ka krahët poshtë

Emisioni “Ballkan” këtë javë ishte në fshatin Boletin në veri të Kosovës, në të cilin gjendet kulla e Isa Boletinit, ku bisedoi me stërnipin...

KRENARI DHE DHIMBJE NGA LUFTA,RRËFIMI I USHTARES SË ORËVE TË PARA TË UÇK-SË

Hamide Xhemajli është ushtare e orëve të para në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Hamide Xhemajli-Ferizi, nga Drenica, kishte qenë vetëm 19-vjeçare kur i ishte bashkuar...

Nasim Haradinaj trondit Gjykaten Speciale (video)

https://www.youtube.com/watch?v=b3amu7zXUok&t=32s

Na ndiqni

43,614FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Prishtina sërish me më së shumti raste aktive me COVID-19

Kosova vazhdon të përballet me numrin e lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Edhe në raportin e së hënës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Moti sot me vranësira dhe intervale me diell

Mot me vranësira dhe intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së sotme në Kosovë. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius,...

Daut Haradinaj publikon listën për Prishtinën: Listë gjithëpërfshirëse që jep shpresë për kryeqytetin

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka publikuar listën për Asamble në kryeqytet. Ai tha se kjo listë është gjithëpërfshirëse në çdo...